Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 2021-04-11, 9:46 AM

Напрямок виховної роботи на 2021 рік

Пріоритетним напрямком виховної роботи КЗ "Харківська спеціальна школа № 8" ХОР в 2020-2021 навчальному році

є розвиток соціально-побутової компетентності вихованців закладу.

Особливості вихованців з обмеженими можливостями здоров'я вимагають застосування різноманітних методів і засобів навчання з тим, щоб запобігати наступ перевтоми і підвищувати мотивацію і працездатність.  Тому вихователі розробляють дидактичні ігри, які допоможуть  у формуванні соціальної та громадянської компетентності учнів.

Отже, гра - явище багатогранне, її можна розглядати як особливу форму існування всіх без винятку сторін життєдіяльності колективу.  Гра сприяє створенню гарного психологічного клімату в колективі.  Гра є ефективним засобом формування особистості школяра, його морально-вольових якостей, в ній реалізується потреба впливати на світ.  Гра - це іскра, що запалює вогник допитливості.  Використання ігор створює навчальну мотивацію, дозволяє виховувати спостережливість, вміння працювати в групі, слухати і чути інших.  Діти стають більш вільними і незалежними, самостійними і відповідальними, творчими, активними.

Мета застосування дидактичних ігор у виховній роботі -  формування умінь аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.

Завдання, які необхідно вирішити в процесі впровадження дидактичних ігор в виховну роботу:

1. Cтимулюючі  - створення мотивації, емоційної залученості, пізнавального інтересу;

2. Освітні  -розширення обсягу інформації, практичне використання знань, формування конкретних предметних умінь;

3. Розвиваючі  -розвиток уяви, пам'яті, мислення, розвиток лідерських якостей, навичок комунікацій;

4. Виховні - виховання моральних якостей, формування цінностей, шанобливого ставлення до інших учасників;

5. Корекційні  -зниження фізичних і психічних навантажень, створення позитивного емоційного підйому.

Соціально-побутові навички, що застосовуються в умовах  власного дому:​​​​​​

• навички особистої гігієни;
  • навички вибору і покупки одягу;
  • навички приготування нескладних страв;
  • навички догляду за житлом;
  • навички надання медичної допомоги;
  • навички дотримання правил економії.

Соціально-побутові навички, що застосовуються в соціумі:

• орієнтування на вулиці, в місті;
  • навички організації дозвілля;
  • орієнтування в магазині, в аптеці, на підприємствах служби побуту;
  • знання правил власної безпеки.